Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów cyfrowych dostępnych w sieci
Uwaga! Informujemy, iż po 1 listopada 2024 r. nie przyjmujemy wpłat za szkolenia oraz zgłoszeń na szkolenia dla Rad Pedagogicznych / warsztaty dla grup, które nie będą zrealizowane do końca roku 2024 r.
W przypadku wpływu środków finansowych na nasze konto bankowe, pieniądze zostaną odesłane z powrotem na konto wpłacającego.
- zaznajomienie nauczycieli z podstawowymi wiadomościami i umiejętnościami związanymi z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.
KOMPETENCJE
- rozwijanie zainteresowań informatycznych nauczycieli przez wskazanie w jaki sposób komputer może być narzędziem pożytecznym w pracy, nauce, zabawie,
- wskazanie na wykorzystanie komputera przez każdego nauczyciela w trakcie przygotowywania materiałów pomocniczych do lekcji,
- wdrażanie do wykorzystania komputera jako środka dydaktycznego wnoszącego nową jakość do szkoły na każdym etapie nauczania,
- wskazanie na ważność doboru właściwego oprogramowania edukacyjnego.
POSTAWA
- wdrażanie do pracy samokształceniowej w pracy z komputerem.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Sebastian Koczy – nauczyciel-konsultant
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Absolwent wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kierunku Automatyka i Robotyka oraz Studium Pedagogicznego w Ośrodku Badań i Doskonalenia Dydaktyki, a także studiów podyplomowych z Technologii Informacyjnej i Informatyki w Szkole. Ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – ECDL oraz E-Citizen z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Nauczyciel akademicki. Autor publikacji o charakterze naukowo-dydaktycznym. Uczestnik licznych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, sympozjów i seminariów. Nieustannie poszerza swoją wiedzę w obszarze zainteresowań naukowych specjalizując się w tematyce interdyscyplinarnego zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny nowych mediów w naukach humanistycznych i społecznych, a także wykorzystania automatyki i robotyki w aspekcie edukacji i kompensacji niepełnosprawności.
Zobacz także:
- "Ruszam się i uczę" – grafomotoryka inaczej... - 319WR
- Cyfrowe nauczanie, cyfrowe kompetencje – inspiracje dla nauczyciela XXI wieku - 124WR
- Cyfrowe nauczanie, cyfrowe kompetencje – inspiracje dla nauczyciela XXI wieku (cykl 3 spotkań) - 510WR
- Inkluzja we współczesnej szkole (cykl 4 spotkań) - 506WR
- Jak wykorzystać Kamishibai w pracy z dziećmi i młodzieżą - 314WR
- Od propozycji do działania czyli nauka też może być fajna (cykl 2 spotkań) - 515WR
- Terapeutyczny świat Kamishibai. Teatr ilustracji - 316WR
- Ucz się, baw i rośnij zdrowo (cykl 2 spotkań) - 501WR
- Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli - 265WR
- Wykorzystanie nowych technologii w pracy nauczyciela przedszkola i/lub nauczania początkowego - 120WR
- Wykorzystanie technik Freineta w przedszkolu i szkole - 312WR