Jakimi metodami efektywnie realizować podstawę programową?
Uwaga! Informujemy, iż po 1 grudnia 2023 r. nie przyjmujemy wpłat za szkolenia oraz zgłoszeń na szkolenia dla Rad Pedagogicznych / warsztaty dla grup, które nie będą zrealizowane do końca roku 2023 r.
W przypadku wpływu środków finansowych na nasze konto bankowe, pieniądze zostaną odesłane z powrotem na konto wpłacającego.
- podstawa programowa kształcenia ogólnego,
- dydaktyka i metodyka,
- metody nauczania a jego efektywność,
- motywowanie w procesie nauczania – uczenia się.
- przedstawienie metod nauczania angażujących uczniów w procesie nauczania – uczenia się,
- omówienie kryteriów wyboru skutecznej metody realizacji podstawy programowej,
- poznanie wybranych metod nauczania z perspektywy nauczyciela i ucznia (dyskusja problemowa, poker kryterialny, model 5E, metoda IBSE, analiza SWOT, praca z materiałami tekstowymi i audiowizualnymi).
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Sonia Gogulla
Absolwentka historii na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uzyskała Certyfikat Tutora Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, trener-szkoleniowiec.
Dyplomowana nauczycielka historii z wieloletnią praktyką zawodową w szkole podstawowej, obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Uważa, że znajomość procesów historycznych pozwala z dystansem spojrzeć na współczesność i lepiej ją zrozumieć. Ślązaczka promująca edukację regionalną.
Autorka scenariuszy lekcji i innych materiałów z zakresu metodyki nauczania, którymi chętnie dzieli się z nauczycielami. Miłośniczka leśnych spacerów i grzybobrania. Angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Z uczniami realizowała wiele projektów edukacyjnych. Trenerka i Sędzia Odysei Umysłu, programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu kreatywności. Wielka entuzjastka nauki przez zabawę, na każdym etapie edukacji. Wspólnie z Grażyną Skirmuntt projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.
Grażyna Skirmuntt
Biolog z pasją, nauczycielka z wieloletnią praktyką zawodową w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym oraz w pracy z osobami dorosłymi. Przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela doradcy metodycznego z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu. Obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Autorka podręczników do biologii, programów nauczania, scenariuszy lekcji i różnorodnych materiałów przydatnych nauczycielom w prowadzeniu zajęć. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Kocha zwierzęta, szanuje każdy przejaw życia, angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Jest przekonana, że szkoła nie musi być nudna, a nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Na potrzeby prowadzonych przez siebie szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.
Zobacz także:
- "Ruszam się i uczę" – grafomotoryka inaczej... - 319WR
- Cyfrowy przedszkolak - 212WR
- Eksperymenty i innowacje w szkole – jak je napisać i realizować? - 270WR
- Ocenianie kształtujące krok po kroku - 7WR
- Prawda? Postprawda? Nieprawda? – jak to sprawdzić - 255WR
- Strategia kształcenia wyprzedzającego w praktyce - 200D
- Ucz się, baw i rośnij zdrowo (cykl 2 spotkań) - 501WR
- Wykorzystanie technik Freineta w przedszkolu i szkole - 312WR
- zaPROJEKTowane lekcje, czyli jak pracować metodą projektu - 254WR