III Metisowy eduMiszung
- zabawa jako efektywny sposób rozwijania kompetencji kluczowych oraz zdobywania wiedzy i umiejętności przedmiotowych,
- gry planszowe, jako platforma integracyjna w inkluzywnej szkole,
- autorskie, kreatywne i innowacyjne rozwiązania dydaktyczne do wykorzystania w edukacji on- i off-line.
- przedstawienie kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych do wykorzystania w edukacji on- i off-line,
- zainspirowanie nauczycieli do innowacyjnego wykorzystywania zabawy w praktyce szkolnej.
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prowadzącym:
Monika Szekiel-Mnich
Nauczycielka geografii i przyrody, oligofrenopedagog i surdopedagog. Nauczycielka z pasją i mnóstwem kreatywnych pomysłów na prowadzenie lekcji off- i online. Autorka licznych nietypowych zadań, doświadczeń i projektów dla uczniów. Współautorka zwycięskiego projektu w konkursie EkoOdkrywcy 6 - Uwaga! Okresowo rozpylany tlenek wodoru!. Nagrodzona Krajową Odznaką Jakości w programie eTwinning. Jedna z nielicznych polskich ambasadorek Wakelet – platformy umożliwiającej uporządkowanie i posegregowanie swoje zasoby cyfrowe w postaci inspirujących kolekcji. Jest ambasadorką Wakalet oraz posiada certyfikat Nearpod Certified Educator – platformy umożliwiającej uporządkowanie i posegregowanie swoje zasoby cyfrowe w postaci inspirujących kolekcji. Wspólnie ze swoimi uczennicami i uczniami zdobyła I miejsce w konkursie Hack Junior w ramach Gov Tech Festiwal. Pasjonatka umiejętnego wykorzystywania nowych technologii w dydaktyce, co potwierdza certyfikat Microsoft Certified Educator.Bogusława Mikołajczyk
Nauczycielka biologii i przedmiotów zawodowych z zakresu bioanalityki i farmacji w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Z zawodu biotechnolożka, która znalazła swoje miejsce w szkole średniej o profilu chemiczno-medycznym, gdzie realizuje mikrobiologiczne pasje z czasów studenckich. Zainteresowanie neurodydaktyką, a następnie odkrycie myślenia wizualnego, grywalizacji oraz narzędzi TIK – zaowocowało stworzeniem fanpage'a @Biologusdesignans, na którym chętnie dzieli się swoimi pracami, pomysłami na prowadzenie lekcji biologii oraz opracowanymi grami. Stworzyła rysowane serie: biologiczne rymowanki, biologiczne SUCHArys, biologiczny bank ikon, ekipę biologicznego wsparcia czy kalendarz biologa. Przyświeca jej zasada: "nauczanie przez doświadczanie i skojarzanie". Laureatka konkursów ogólnopolskich, w tym na projekt edukacyjny. Z wielką pasją wzbogaca swój warsztat biorąc udział w licznych konferencjach, szkoleniach i programach ogólnopolskich. Ma na koncie kilka webinarów, w których dzieliła się swoim doświadczeniem ze stosowania metod opartych na myśleniu wizualnym oraz projekcie uczniowskim. Współautorka innowacji pedagogicznych, a obecnie studentka kierunku studiów podyplomowych: Kryminalistyka z toksykologią sądową.
Sonia Gogulla
Absolwentka historii na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uzyskała Certyfikat Tutora Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, trener-szkoleniowiec.
Dyplomowana nauczycielka historii z wieloletnią praktyką zawodową w szkole podstawowej, obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Uważa, że znajomość procesów historycznych pozwala z dystansem spojrzeć na współczesność i lepiej ją zrozumieć. Ślązaczka promująca edukację regionalną.
Autorka scenariuszy lekcji i innych materiałów z zakresu metodyki nauczania, którymi chętnie dzieli się z nauczycielami. Miłośniczka leśnych spacerów i grzybobrania. Angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Z uczniami realizowała wiele projektów edukacyjnych. Trenerka i Sędzia Odysei Umysłu, programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu kreatywności. Wielka entuzjastka nauki przez zabawę, na każdym etapie edukacji. Wspólnie z Grażyną Skirmuntt projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.
Katarzyna Niemotko
Grażyna Skirmuntt
Biolog z pasją, nauczycielka z wieloletnią praktyką zawodową w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym oraz w pracy z osobami dorosłymi. Przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela doradcy metodycznego z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu. Obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Autorka podręczników do biologii, programów nauczania, scenariuszy lekcji i różnorodnych materiałów przydatnych nauczycielom w prowadzeniu zajęć. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Kocha zwierzęta, szanuje każdy przejaw życia, angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Jest przekonana, że szkoła nie musi być nudna, a nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Na potrzeby prowadzonych przez siebie szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.