Moje Bezpieczne(?) Dziecko - profilaktyka przez sztukę
- czy sztuka ma znaczenie wychowawcze, psychoedukacyjne i profilaktyczne,
- w jaki sposób możemy przez sztukę wspomagać dzieci i młodzież w rozwoju.
- Twórczość jest potencjałem tkwiącym w ludzkim umyśle, wykorzystanie go jest najważniejszą formą ludzkiej aktywności. Dzięki różnorodnym działaniom artystycznym możemy uzewnętrznić uczucia i emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne.
- Będziemy zastanawiać się jak w obecnych, trudnych i często kryzysowych sytuacjach pomóc dzieciom i młodzieży mówić o i pokazywać swoje trudności i uczucia.
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prowadzącym:
Agata Kędzia – pedagożka teatru, kulturoznawczyni i performatyczka. Jako autorka koncepcji, koordynatorka i prowadząca zajęcia współtworzy projekty z zakresu pedagogiki teatru w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Absolwentka Kulturoznawstwa na UŚ w Katowicach i Performatyki na UJ w Krakowie. Za pracę "Trudna sztuka dorastania. Wydarzenia performatywne dla nastoletniej publiczności" otrzymała III nagrodę w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie (w roku akademickim 2020/2021), organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Współtwórczyni spektakli: "spektakl, który nie powstał" (premiera lipiec 2021), "musimy już kończyć" (premiera luty 2023). Miłośniczka teatru tworzonego z myślą o nastoletniej publiczności.
Beata Kupisz – magister, wydział pedagogiczno-artystyczny kierunek wychowanie przedszkolne, Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST Kraków filia Wrocław. Kurs Mistrzowski dla Absolwentów PSRTDiM, prowadzi dziecięce grupy teatralne.
Aneta Zasucha – BWA warsztaty ekspresji twórczej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży – grup szkolnych z Katowic i okolicznych miast oraz dla osób indywidualnych. Głównym założeniem warsztatów jest stworzenie asumptu do zwiększania samodzielnej aktywności twórczej. Działania przebiegają dwupłaszczyznowo, łącząc komplementarnie część merytoryczną z warsztatową. Stałym elementem zajęć jest prezentacja aktualnej wystawy wraz z prelekcją, dzięki czemu dzieci poznają różnorodne zjawiska artystyczne i uczą się własnego sposobu interpretacji dzieł sztuki. Staramy się przełamać stereotyp, według którego sztuka współczesna jest niezrozumiała i trudna w interpretacji. Dążymy do tego, by dzieci odrzuciły głęboką analizę i kierując się własnymi wrażeniami i odczuciami potrafiły znaleźć własną metodę odczytywania dzieł i umiały dać obraz swym doznaniom werbalnie i plastycznie. Zakres działań praktycznych obejmuje interdyscyplinarne działania artystyczne m.in. instalacje przestrzenne, performance. W świecie, w którym coraz częściej zapomina się o pięknie i estetyce, stworzyliśmy miejsce, w którym dziecięca wrażliwość i ekspresja znajdują sposobność do przybrania realnego kształtu w trakcie działań twórczych.
Aleksandra Kruszyńska
Psychologia – UŚ, Prawa i wolności człowieka; Doradztwo zawodowe; Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Trener programu interwencji profilaktycznej wobec ucznia sięgającego po środki psychoaktywne. Nauczyciel dyplomowany.
Szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów z tematów: funkcjonowanie w zmianie, bezpieczeństwo w szkole, prawa człowieka, interwencja profilaktyczna, stres w zawodzie nauczyciela.
Tomasz Wojtasik
Psychologia – UŚ, Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Nauczyciel dyplomowany.
Koordynator projektu Szkoły Promujące Zdrowie w województwie śląskim, trener Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, trener programu Projekt Bohaterskiej Wyobraźni, Certyfikowany Edukator Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie, absolwent szkoły trenerów dla Nauczycieli woj. Śląskiego fundacji IBRAS.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: praca zawodowa, a wypalenie zawodowe, stres w życiu codziennym i zawodowym, organizacja i coaching, budowanie sieci szkół wsparcia, edukacja zdrowotna.