Nietypowajka niedogmatyczna w Światowym Dniu Dogmatu
Żyjemy w czasach natłoku informacyjnego. Każdego dnia nasze mózgi odbierają około 34 GB danych – to odpowiednik mniej więcej 100 tysięcy słów. To tak jakbyśmy codziennie przeczytali tekst zapisany na 5630 stronach A4. Które z informacji są dla nas ważne? W które wierzymy? Dlaczego niektóre z nich traktujemy jak dogmat? Zapraszamy do rozmowy na ten temat w Światowym Dniu Dogmatu.
- źródła informacji,
- odbiorcy i twórcy informacji,
- autorytety i ich rola w odbiorze i ocenie informacji,
- krytyczne myślenie,
- fake-newsy w przestrzeni informacyjnej.
- przedstawienie roli nauczycieli i uczniów jako odbiorców i twórców informacji,
- poznanie metod rozpoznawania fake-newsów,
- nauka krytycznej analizy informacji.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Sonia Gogulla
Nauczycielka historii – Wydział Nauk Społecznych UŚ, doradztwo zawodowe – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (studia podyplomowe), Certyfikat Tutora Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, kurs trener-szkoleniowiec (Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne P&M Management Group), nauczyciel dyplomowany.
Nauczycielka historii w szkole podstawowej z długoletnim stażem.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: wdrażanie podstawy programowej, edukacja regionalna, motywowanie uczniów do nauki, antydyskryminacja, metody aktywizujące, rozwijanie kreatywności uczniów, metoda projektu, edukacja obywatelska, konstruowanie programów nauczania, współpraca z rodzicami, edukacja zdrowotna. Koordynatorka szkoleń Odysei Umysłu.
Grażyna Skirmuntt
Biolog z pasją, nauczycielka z wieloletnią praktyką zawodową w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym oraz w pracy z osobami dorosłymi. Przez 16 lat pełniła funkcję nauczyciela doradcy metodycznego z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu. Obecnie konsultantka ROM-E Metis w Katowicach. Autorka podręczników do biologii, programów nauczania, scenariuszy lekcji i różnorodnych materiałów przydatnych nauczycielom w prowadzeniu zajęć. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Kocha zwierzęta, szanuje każdy przejaw życia, angażuje się w działania na rzecz edukacji globalnej. Jest przekonana, że szkoła nie musi być nudna, a nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Na potrzeby prowadzonych przez siebie szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli projektuje edukacyjne pokoje zagadek oraz grywalizuje dłuższe formy szkoleniowe.