Szkoła Teatru dla Nauczycieli
- kształcenie otwartości komunikacyjnej,
- kształtowanie gustów artystycznych,
- nabycie umiejętności łączenia postawy twórczej ze świadomie krytycznym stosunkiem do sztuki,
- pobudzenie wrażliwości, wyobraźni i aktywności uczestników,
- przygotowanie świadomego widza/odbiorcy zorientowanego na czytanie komunikatów scenicznych i rozumienie ich przekazu.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:
- przesłanie karty zgłoszenia przez Internet,
- dokonanie wpłaty na konto Teatru Rozrywki w Chorzowie:
Bank Śląski/o Chorzów 37 1050 1243 1000 0010 0000 4497, z dopiskiem Szkoła Teatru dla Nauczycieli, - wpłata w wysokości 350 zł w terminie do 15 stycznia 2023 roku,
- wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych i informacyjnych (na miejscu),
- wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (na miejscu),
- zapoznanie się i akceptacja warunków funkcjonowania Teatru w reżimie sanitarnym (na miejscu).
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Magdalena Skorupa – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała na kierunkach: "kulturoznawstwo" oraz "dziennikarstwo i komunikacja społeczna". W roku 2014 zdobyła kwalifikacje pedagogiczne dla czynnych zawodowo nauczycieli. W latach 1999 – 2001 była działaczem i animatorem kultury w Osiedlowym Domu Kultury "Muza" w Rudzie Śląskiej. Od tej pory jest nierozerwalnie związana z kulturą i sztuką.
Maciej Cierzniak – muzyk, tancerz, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Gra na afrykańskich instrumentach perkusyjnych, wraz z zespołem Dharmapunk nagrał płytę Pieśń drzewa. Dodatkowe doświadczenie w tańcu zdobywał na warsztatach tanecznych w kraju i za granicą.Pracował między innymi w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie stworzył choreografię do spektaklu Umwuka. Współpracował z Operą Wrocławską, z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie wziął udział w spektaklu El perro w reż. Rodrigo Garcii oraz współtworzył takie spektakle jak Ciało, Niemiłość/Wmiłość. Tańczył w koncertach i galach finałowych Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego w różnych szkołach w kraju, występuje także jako tancerz z ogniem. Założyciel Grupy Tańca Współczesnego "GTW", która ma w dorobku dwie premiery: Relacje oraz 622 upadki – wyróżnienie podczas 5. edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE.
Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego. Obecnie jest solistą baletu Teatru Rozrywki, gdzie dla zespołu baletowego prowadzi lekcje w technice tańca współczesnego a dla nauczycieli warsztaty teatralne. W "Rozrywce" układa również choreografie do koncertów sylwestrowych. Na Małej Scenie Teatru Rozrywki możemy zobaczyć jego autorskie spektakle: Osobowość Zaburzona oraz Człowiek, najbardziej niebezpieczne ze zwierząt.
W 2017 ukończył kurs "Joga w profilaktyce i terapii" w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im Karola Goduli w Chorzowie. Jest Stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury 2017.
Od 2009 roku pracuje w Teatrze Rozrywki, koordynując projekty edukacyjne Teatru Rozrywki, w ramach których współpracuje z nauczycielami oraz z młodzieżą.
Jest również czynnie zaangażowana w unikatowy projekt Teatru Rozrywki "Szkoła Teatru". Koordynowała poprzednie edycje "Warsztatów Szkoły Teatru dla nauczycieli".
Od 2012 roku jest także organizatorem i koordynatorem projektu "Obserwatorium Artystyczne Entrée", skierowanego do artystów niezależnych.
W 2015 roku zdobyła kwalifikacje instruktora teatralnego.
W 2017 roku uczestniczyła w warsztatach poszerzających kompetencje i uzyskała certyfikat Pedagoga Teatru.
Od 2017 roku studentka Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim.Bartosz Listwan – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Absolwent wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
W 2017 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Od 2007 roku prowadzi zajęcia z emisji głosu, interpretacji piosenki, improwizacji wokalnej oraz zespołów wokalno-instrumentalnych w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Od 2016 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu emisji głosu, interpretacji piosenki oraz improwizacji wokalnej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Od 2007 do 2016 roku był członkiem zespołu artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie. Od 2008 roku solista Big Silesian Band, odnoszący liczne sukcesy w kraju i za granicą.