Zadbaj o siebie, zanim zaczniesz dbać o innych, czyli o empatii, granicach i "ostrzeniu piły"
- charakterystyka, fazy, przyczyny i profilaktyka wypalenia zawodowego,
- metody służące radzeniu sobie z napięciem emocjonalnym,
- empatia w zawodzie nauczyciela,
- znaczenie stawiania granic w relacjach z innymi,
- możliwości dbania o własny dobrostan psychofizyczny.
- rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i napięciem emocjonalnym,
- profilaktyka wypalenia zawodowego.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
Psycholog, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy, mediator z 20-letnim doświadczeniem w pracy w gimnazjum, przedszkolach i poradni psychologiczno-pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany. Wieloletni członek Rady Pedagogów i Psychologów Katowic, współautorka i realizatorka programów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w Katowicach. Obecnie nauczyciel konsultant w ROM-E "Metis" w Katowicach.
Przez kilkanaście lat szkoliła młodzieżowych liderów i wykorzystywała pomysły uczniów na szkolną profilaktykę oraz aktywizowała młodzież do działań na rzecz środowiska lokalnego. Chętnie dzieli się swoim się doświadczeniem i rozwiązaniami z praktyki szkolnej. Prowadzi szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności wychowawczych, kształtowania postaw, diagnozowania i wykorzystania potencjału uczniów, wspierania uczniów w rozwoju, mediacji rówieśniczych i oświatowych oraz aktywizowania społecznego i zawodowego uczniów.
Ewa Kustwan-Mróz
Psychologia – UŚ, Studium Specjalne Socjoterapii (kurs), Andragogika (szkolenie), Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe). Psycholog z ponad 20-letnim stażem m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Kierownik Pracowni Wychowania w ROM-E Metis w Katowicach.
Prowadzi szkolenia dla psychologów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców z obszaru edukacji seksualnej, interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej, pracy z uczniem zdolnym.
Zobacz także:
- Czego możemy nauczyć się od "młodych" i "starych" nt. radzenia sobie ze stresem? - 225WR
- Kiedy ludzie są razem, to... - 269WR
- Konstruktywne sposoby na uczniowskie konflikty – rozwijanie kompetencji społecznych i osobistych uczniów w sytuacji konfliktu - 80WR
- Poszukiwanie prawdy, dobra i piękna w praktyce edukacyjnej. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie - 279WR
- Uczeń w matni sieci – szanse i zagrożenia w cyberprzestrzeni - 103WR
- W trosce o kondycję psychiczna nauczyciela – zestaw wzmacniający - 299WR
- W trosce o kondycję psychiczną ucznia i nauczyciela – działania praktyczne w szkole - 300WR