Przygotowanie przedszkola do ubiegania się o Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie - edycja II
- procedura ubiegania się o Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie. Standardy, narzędzia do autoewaluacji, arkusze zbiorcze i raporty,
- omówienie wstępnych wyników autoewaluacji, wybór problemów priorytetowych,
- przygotowanie wniosku o Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie. Przygotowanie publicznej prezentacji wyników autoewaluacji,
- konsultacje indywidualne wniosku o Krajowy Certyfikat PPZ,
- publiczna prezentacja wyników autoewaluacji – odbywa się na terenie placówki z udziałem zaproszonych gości – termin do ustalenia z wojewódzkim koordynatorem.
- przygotowanie przedszkola do przeprowadzenia procedury autoewaluacji działań w przedszkolu promującym zdrowie,
- wsparcie przedszkola w przygotowaniu wniosku o Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Spotkanie nr 2: Omówienie wstępnych wyników autoewaluacji, wybór problemów priorytetowych – w razie konieczności robocze spotkanie z radą pedagogiczną oraz pracownikami niepedagogicznymi – odbywa się na terenie szkoły/placówki – termin do ustalenia z prowadzącym szkolenie.
Spotkanie nr 3: Konstruowanie Wniosku o KC PPZ – do indywidualnego ustalenia z prowadzącym szkolenie.
Spotkanie nr 4: Konsultacje indywidualne wniosku o Krajowy Certyfikat PPZ – do indywidualnego ustalenia z prowadzącym szkolenie.
Spotkanie nr 5: Publiczna prezentacja wyników autoewaluacji – odbywa się na terenie placówki z udziałem zaproszonych gości – termin do ustalenia z prowadzącym szkolenie.
Tomasz Wojtasik
Psychologia – UŚ, Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Nauczyciel dyplomowany.
Koordynator projektu Szkoły Promujące Zdrowie w województwie śląskim, trener Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, trener programu Projekt Bohaterskiej Wyobraźni, Certyfikowany Edukator Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie, absolwent szkoły trenerów dla Nauczycieli woj. Śląskiego fundacji IBRAS.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: praca zawodowa, a wypalenie zawodowe, stres w życiu codziennym i zawodowym, organizacja i coaching, budowanie sieci szkół wsparcia, edukacja zdrowotna.