Wiosenne rozmowy o wychowaniu "Od emocji do zaangażowania"
- "Nauczycielu, czy dostrzegasz moją tęczę?" Emocje i uczenie(się) w epoce Paninterny – profesor dr hab. Tadeusz Sławek
- Emocje są warunkiem zaangażowania – studium przypadku. Jak włączyć emocje w edukacji? Jak je wykorzystać, by uczniowie się uczyli? – Wioletta Matusiak
krótkie sesje wykładowe:
- Od radości do złości – jak pomóc dzieciom się odprężyć? – Gabriela Niemiec
- Jak oswoić emocje nastolatka? – Katarzyna Jaworska
- Żeby latać nie trzeba mieć skrzydeł – o pasjach i talentach w książkach dla dzieci i młodzieży – Joanna Szeligowska
- Nauczyciel i jego emocje, czyli o tym jak dbać o siebie – Ewa Kustwan-Mróz, Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
warsztaty (możliwość rejestracji dopiero po dokonaniu rejestracji na konferencję – zobacz szczegółowy opis konferencji):
- Działania plastyczne jako katalizator ekspresji emocjonalnej – Anna Czerwiec-Banek
- Co czuje Twój uczeń, kiedy żądasz, karzesz i kontrolujesz? Pozytywna Dyscyplina w domu i w klasie – Anna Antczak
- Obudź w sobie Picassa, czyli kilka słów o motywacyjnej roli sztuki – Iwona Bogatko, Ewa Kustwan-Mróz
- Możliwie jak najmniej. Dokładnie tyle, ile trzeba. O budowaniu środowiska edukacyjnego przyjaznego uczeniu się i nauczaniu – Katarzyna Wilk
- Od pomysłu, przez współpracę do zaangażowania. Zaawansowane formy warsztatowe – Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
25K/I/2 – Jak oswoić emocje nastolatka? (wolnych miejsc: 9)
25K/I/3 – Żeby latać nie trzeba mieć skrzydeł – o pasjach i talentach w książkach dla dzieci i młodzieży (wolnych miejsc: 17)
25K/I/4 – Nauczyciel i jego emocje, czyli o tym jak dbać o siebie (wolnych miejsc: 15)
Warunki uczestnictwa
O udziale w konferencji / seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Gwarancją uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty 40 zł do dnia 3 maja 2021 r. z dopiskiem 25K/I.
Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
94 1050 1214 1000 0090 7749 6066
FAKTURY – Uwaga!
Wystawiona faktura nie podlega zmianie! Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami.
W przypadku wpłat dokonywanych przez osobę prywatną automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej.
W razie innej formy płatności prosimy przed dokonaniem wpłaty uzgodnić to z p. Mariolą Majzner – tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 118, e-mail:
W przypadku wpłat dokonywanych przez szkołę/placówkę prosimy w tytule przelewu podać kod szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.
Centralizacja VAT – szkoły/placówki prosimy ponadto o przesłanie danych nabywcy i odbiorcy potrzebnych do wystawienia faktury VAT na adres e-mail:
Nieuiszczenie opłaty w terminie, w przypadku dużej liczby uczestników, skutkować może brakiem możliwości uczestniczenia w szkoleniu.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prowadzącym:
profesor dr hab. Tadeusz Sławek – poeta, eseista, tłumacz, literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, absolwent polonistyki i anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, obronił tam doktorat. W 1971 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Uniwersytecie Śląskim. Był lektorem języka angielskiego, wykładowcą akademickim, pełnił funkcję Kierownika Zakładu, Prodziekana Wydziału Filologicznego i Przewodniczącego senackich Komisji: ds. Współpracy Krajowej i Zagranicznej oraz ds. Organizacji i Rozwoju Uniwersytetu. W latach 1996-2002 pełnił funkcję Rektora Uniwersytetu. Był również wykładowcą na uczelniach w San Diego, Norwich, Neapolu oraz na Uniwersytecie Stanforda. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego oraz należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Posiada imponujący dorobek naukowy zawarty jest w kilkudziesięciu książkach autorskich wydanych w kraju i za granicą, publikacjach zbiorowych, tłumaczeniach, artykułach, esejach i opiniach oraz na płytach. Pisze artykuły do gazet, wiersze oraz eseje, które recytuje do muzyki kontrabasisty Bogdana Mizerskiego. Razem zagrali w całej Polsce wiele koncertów pod szyldem "Esej na głos i kontrabas".
Laureat wielu prestiżowych wyróżnień, za całokształt działalności oraz zaangażowanie społeczne uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W 2007 roku został wyróżniony uniwersytecką Nagrodą "Pro Scientia et Arte" przyznaną "w uznaniu wybitnych i twórczych osiągnięć naukowych i artystycznych".Wioletta Matusiak – absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim (specjalność: edukacja filozoficzno-społeczna) i Szkoły Trenerów "Meritum" oraz Liderka PAFW. Jest edukatorką, trenerką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i etyki.
Tworzy i współtworzy autorskie rozwiązania, modele, narzędzia, gry, którymi chętnie się dzieli. Bada środowisko edukacyjne pod kątem mądrego wykorzystania technologii w edukacji, nowatorskich, alternatywnych metod pracy z uczniem, oceniania kształtującego oraz filozofowania z dziećmi. Mentorka w projektach takich jak: Misja: programowanie, Spółdzielnia Edukacji, Zaprogramuj Przyszłość. Konsultantka merytoryczna ds. edukacji wczesnoszkolnej w projekcie Lekcja Enter, facylitatorka w podejściu Desing Thinking, Active Citizens. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla rad pedagogicznych, instytucji kultury, samorządów.
Angażuje się w wolontariat w projektach: Coder Dojo, Mobilni Doradcy, Szlachetna Paczka, Latarnicy Polski Cyfrowej. Wierzy, że działania społeczne mają moc zmieniania świata.Anna Antczak – absolwentka Filologii Romańskiej i Angielskiej, doradca zawodowy. Trener Biznesu oraz Umiejętności Społecznych. Certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny. Prowadzi szkolenia z metody wspierającej rodziców w budowaniu pozytywnych relacji z dzieckiem oraz pomagającej rozwiązywać konkretne problemy z zachowaniem. W pracy wykorzystuje szacunek empatię i wsparcie.
Prowadziła Treningi Pamięci dla dzieci, a także warsztaty artystyczne z decoupage. Obecnie, "she inspires her students to learn English". Pracuje z przedszkolakami i z nastolatkami.
Poszukująca innowacji w nauczaniu, zwolenniczka nowoczesnych technologii wykorzystywanych w nauczaniu języków obcych. Miłośniczka pieczonych kasztanów, camemberta i piosenki francuskiej.
Iwona Bogatko
Wychowanie plastyczne, specjalizacja: rzeźba – Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Sztuka (studia podyplomowe). Ceramika i wzbogacone techniki plastyczne to jej pasja. Doświadczony nauczyciel, wykładowca. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Prowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym, na poziomie szkoły podstawowej, liceum oraz zajęcia ze studentami dotyczące nie tylko różnych dziedzin sztuki (rysunek, rzeźba, ceramika) i samej historii sztuki, ale również te, które związane są ściśle z metodyką nauczania plastyki na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Obszar, w którym się specjalizuje, to metodyka nauczania plastyki (porady i ćwiczenia praktyczne), stosowanie ciekawych technik plastycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Anna Czerwiec-Banek
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny (UŚ, Cieszyn), terapia pedagogiczna z arteterapią – Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (studia podyplomowe). Posiada uprawnienia egzaminatora OKE w zawodzie terapeuta zajęciowy. Nauczyciel dyplomowany. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi (na różnych poziomach edukacyjnych), młodzieżą (nauczyciel terapii zajęciowej w medycznej szkole policealnej) i osobami dorosłymi. Przez kilka lat współpracowała z redakcjami czasopism wspomagających proces edukacyjny (tworzenie tekstów dyktand, krzyżówek, zagadek, gier planszowych etc.) oraz redakcjami kilku czasopism ogólnopolskich, (rysunki satyryczne). Autorka licznych tekstów utworów wykonywanych przez historyczno-patriotyczny zespół FORTECA.
Prowadzi zajęcia z zakresu różnorodnych technik plastycznych, rękodzielniczych, terapii zajęciowej i arteterapii (także na studiach podyplomowych).
Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
Psychologia – UŚ, terapia pedagogiczna (kurs kwalifikacyjny), doradztwo zawodowe (studia podyplomowe). Członek Rady Pedagogów i Psychologów Katowic, współautorka i realizatorka programów edukakcyjno-profilaktycznych realizowanych w Katowicach, Lider Programu Edukacyjno-Profilaktycznego "Ortograffiti" na terenie Śląska. Psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy w gimnazjum, przedszkolach i poradni psychologiczno-pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany.
Od lat szkoli młodzieżowych liderów i wykorzystuje pomysły uczniów na szkolna profilaktykę, aktywizuje młodzież do działań na rzecz środowiska lokalnego. Chętnie dzieli się swoim się doświadczeniem i rozwiązaniami z praktyki szkolnej. Prowadzi szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności wychowawczych, kształtowania postaw, diagnozowania i wykorzystania potencjału uczniów, wspierania uczniów w rozwoju, aktywizowania społecznego i zawodowego uczniów.
Katarzyna Jaworska
Psycholog – UŚ. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychodietetyki w WSB w Chorzowie oraz menadżerskich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Posiada doświadczenie w pracy zawodowej na Oddziale Nerwic Szpitala Miejskiego w Katowicach-Szopienicach, a także jako psycholog przedszkolny. Nauczyciel dyplomowany. Przez długi okres czasu prowadziła gabinet psychologiczny. Absolwentka szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii oraz pomocy w sytuacji kryzysu, prowadzonych przez specjalistów z ośrodków terapeutycznych w kraju, takich jak: Instytut Terapii Gestalt z Krakowa, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Instytut Ericksonowski z Łodzi, Laboratorium Psychoedukacji z Warszawy i specjalistów z zagranicy.
Zajmuje się psychoterapią, psychoprofilaktyką i psychoedukacją, trenowaniem umiejętności psychologicznych w pracy wychowawczej głównie z adolescentami, zagrożeniami związanymi z dojrzewaniem (autoagresja, przemoc rówieśnicza).
Ewa Kustwan-Mróz
Psychologia – UŚ, Studium Specjalne Socjoterapii (kurs), Andragogika (szkolenie), Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe). Psycholog z ponad 20-letnim stażem m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Kierownik Pracowni Wychowania w ROM-E Metis w Katowicach.
Prowadzi szkolenia dla psychologów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców z obszaru edukacji seksualnej, interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej, pracy z uczniem zdolnym.
Gabriela Niemiec
Nauczyciel dyplomowany; wykładowca; trener; specjalność: wychowanie przedszkolne, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oligofrenopedagogika; posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Wieloletni nauczyciel przedszkola oraz Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu. Zajmuje się zagadnieniami nauczania i wychowania małego dziecka od wielu lat. Służy swoim doświadczeniem, pomocą oraz propozycjami rozwiązań, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach w swojej placówce. Zajmuje się również nauczaniem młodzieży – przyszłej kadry nauczycielskiej. Swoją pracę w edukacji traktuje jako własną pasję.
Joanna Szeligowska
Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Śląskim i studia podyplomowe będące wspólnym projektem Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie i National University of Ireland, Galway. Nauczyciel dyplomowany.
Wcześniej związana z Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, obecnie pracuje w AZSO w Chorzowie. W ROM-E Metis zajmuje się przygotowaniem kandydatów do egzaminu nadającego kwalifikacje do nauczania j. angielskiego w placówkach przedszkolnych i szkołach podstawowych i występuje w roli tłumacza podczas konferencji z zagranicznymi gośćmi.
Zafascynowana kulturą anglosaską, z pasją uczy angielskiego, wierząc, podobnie jak Nelson Mandela, że: "Jeśli przemówisz do człowieka w jego języku, przemówisz do jego serca". Jej miejscem na Ziemi jest Londyn, do którego stara się wracać jak najczęściej.
Katarzyna Wilk
Filologia germańska – Uniwersytet Wrocławski, Zarządzanie placówkami oświatowymi – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (studia podyplomowe), Informatyka i technologia informacyjna w nauczaniu – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (studia podyplomowe), Administrator bezpieczeństwa informacji – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (studia podyplomowe).
Trener i metodyk zdalnego nauczania. Projektuje i prowadzi e-szkolenia (kursy e-learningowe, webinaria, szkolenia blended learningowe) dla różnych odbiorców. Interesuje się aspektem społecznościowym uczenia się, zajmuje się także propagowaniem idei wolnych licencji i otwartych zasobów edukacyjnych w szkole. Wspiera inicjatywy związane z wdrażaniem design thinking w edukacji oraz promowaniem zwinnego zarządzania projektami.
Szkolenia w obszarach: wykorzystanie technologii i usług mobilnych w edukacji, metodyka zdalnego nauczania, otwarte zasoby edukacyjne.