Puste krzesło - cztery perspektywy nieobecności uczniów na zdalnych lekcjach
- co oznacza metafora pustego krzesła, czyli cztery perspektywy nieobecności uczniów – perspektywa ucznia, nauczyciela, rodzica oraz przedstawiciela nadzoru kuratorskiego,
- kto powinien monitorować i diagnozować sytuacje nieobecności uczniów na zdalnych lekcjach?
- jakie ważne sygnały mogą wskazywać na zagrożenie wykluczeniem z edukacji?
- o co warto zadbać, aby uczniowie nie opuszczali e-lekcji?
- do kogo można zwracać się o pomoc w sytuacji e-wagarów?
Brak wolnych miejsc. Proszę o kontakt e-mailowy z koordynatorem.
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Bożena Kowalska – kurator sądowy, kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej wykonującej orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich Sądu Rejonowego w Sosnowcu. W zawodzie kuratora sądowego od 35 lat. Od wielu lat realizuje zadania w zakresie edukacji prawnej wśród dzieci, młodzieży i rodziców uczniów sosnowieckich szkół oraz ogólnej edukacji prawnej społeczności sosnowieckiej w zakresie prawa rodzinnego i nieletnich. W 2018 r. odznaczona brązowym medalem Ministerstwa Sprawiedliwości Lex Veritas Iustitia.
Magdalena Wieczorek
Polonistka – filologia polska – UŚ, Psychokorekcja zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży; Resocjalizacja UŚ, Coaching - efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Nauczyciel dyplomowany, wieloletni pedagog szkolny.
Aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, na rzecz wychowania i profilaktyki – z doradcami metodycznymi, pedagogami i psychologami szkolnymi uczniów zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jest trenerem Programu Golden Five (Złota Piątka) i autorką projektu FALOCHRON na rzecz młodzieży województwa śląskiego. Profilaktyka zachowań ryzykownych młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie śląskim.
Współpracuje z nauczycielami w zakresie wspierania w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, wspomaga szkoły w rozwoju, prowadzi sieci współpracy i doskonalenia nauczycieli. Szkolenia w obszarach: trudne zachowania ucznia, budowanie strategii wychowawczych i korygujących, metoda dramy, dyscyplina, wagary, współpraca z rodzicami, zagrożenia cywilizacyjne.