Matura z historii 2021 - zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych
- zapoznanie nauczycieli historii z treścią Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- zapoznanie nauczycieli ze zmianami w wymaganiach egzaminacyjnych obowiązujących na maturze z historii w roku szkolnym 2020/21.
- omówienie treści Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- przedstawienie zmian w wymaganiach egzaminacyjnych z historii w roku szkolnym 2020/21,
- analiza zmian w realizacji podstawy programowej z historii.
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy szkolenia proszeni są o to, by mieli przy sobie podstawę programową z historii dla III i IV etapu edukacyjnego oraz załącznik nr 2 do Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem CoVid-19 (DZ.U. 2020 poz. 2314) – Wymagania egzaminacyjne dotyczące egzaminu maturalnego w 2021r (część dotycząca historii).
Warunki uczestnictwa
O udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzącym:
Sonia Gogulla
Nauczycielka historii – Wydział Nauk Społecznych UŚ, doradztwo zawodowe – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (studia podyplomowe), Certyfikat Tutora Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, kurs trener-szkoleniowiec (Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne P&M Management Group), nauczyciel dyplomowany.
Nauczycielka historii w szkole podstawowej z długoletnim stażem.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: wdrażanie podstawy programowej, edukacja regionalna, motywowanie uczniów do nauki, antydyskryminacja, metody aktywizujące, rozwijanie kreatywności uczniów, metoda projektu, edukacja obywatelska, konstruowanie programów nauczania, współpraca z rodzicami, edukacja zdrowotna. Koordynatorka szkoleń Odysei Umysłu.