Multimedia w pracy z uczniem z autyzmem na II etapie edukacyjnym. Wskazówki dla uczniów i nauczycieli
- poszerzenie wiedzy nauczycieli na temat zasad i warunków wykorzystania multimediów w pracy z uczniem z autyzmem na II etapie edukacyjnym,
- zapoznanie nauczycieli z wybranymi narzędziami pracy zdalnej, m.in. przydatnymi stronami internetowymi, zdalnymi tablicami, interaktywnymi pulpitami,
- wyposażenie nauczycieli w wiedzę na temat budowy struktury przestrzeni i czasu oraz właściwych relacji społecznych z uczniami ze spektrum autyzmu celem deeskalacji ich lęków, frustracji i obaw podczas pracy zdalnej.
- multimedia w pracy z uczniem z autyzmem – jak zainteresować i zachęcić ucznia z autyzmem w II etapie edukacyjnym do efektywnej pracy zdalnej,
- jak zbudować strukturę przestrzeni zdalnej,
- praktyczna prezentacja narzędzi pracy zdalnej, ćwiczenia dla nauczycieli.
Warunki uczestnictwa
O udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Gwarancją uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty 20 zł do dnia 28 lutego 2021 r. z dopiskiem 30S/O/II.
Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
94 1050 1214 1000 0090 7749 6066
FAKTURY – Uwaga!
Wystawiona faktura nie podlega zmianie! Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami.
W przypadku wpłat dokonywanych przez osobę prywatną automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej.
W razie innej formy płatności prosimy przed dokonaniem wpłaty uzgodnić to z p. Mariolą Majzner – tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 118, e-mail:
W przypadku wpłat dokonywanych przez szkołę/placówkę prosimy w tytule przelewu podać kod szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.
Centralizacja VAT – szkoły/placówki prosimy ponadto o przesłanie danych nabywcy i odbiorcy potrzebnych do wystawienia faktury VAT na adres e-mail:
Nieuiszczenie opłaty w terminie, w przypadku dużej liczby uczestników, skutkować może brakiem możliwości uczestniczenia w szkoleniu.
O prowadzącym:
Sebastian Koczy
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Absolwent wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kierunku Automatyka i Robotyka oraz Studium Pedagogicznego w Ośrodku Badań i Doskonalenia Dydaktyki, a także studiów podyplomowych z Technologii Informacyjnej i Informatyki w Szkole. Ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – ECDL oraz E-Citizen z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Nauczyciel akademicki. Autor publikacji o charakterze naukowo-dydaktycznym. Uczestnik licznych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, sympozjów i seminariów. Nieustannie poszerza swoją wiedzę w obszarze zainteresowań naukowych specjalizując się w tematyce interdyscyplinarnego zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny nowych mediów w naukach humanistycznych i społecznych, a także wykorzystania automatyki i robotyki w aspekcie edukacji i kompensacji niepełnosprawności.
Anita Wieloch
Ukończone studia, studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, edukacja polonistyczna. Nauczyciel, wychowawca, dyrektor szkoły specjalnej (1994 – 1999). Wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi Metodą Tomatisa, Metodą Dobrego Startu, Metodą Biofeedback. Socjoterapeutka CBT, absolwentka licznych kursów doskonalących pracę z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (w tym ze spektrum autyzmu) min.: rewalidacji indywidualnej, edukacji prozdrowotnej w szkole specjalnej, doradztwa zawodowego, ewaluacji jakości pracy szkoły. Autorka innowacji pedagogicznej dotyczącej pracy Metodą Tomatisa z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz Programu Trening Umiejętności Społecznych rozwijającego kompetencje społeczne u wysokofunkcjonujących dzieci ze spektrum autyzmu, w tym z Zespołem Aspergera. 30-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na różnych poziomach edukacyjnych (niepełnosprawność intelektualna, spektrum autyzmu, choroby psychiczne).
Prowadzi szkolenia dla nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek psychologów, pedagogów, wychowawców z obszaru pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera.
Zobacz także:
- Cyfrowy nauczyciel +50. Praktyczny przewodnik po nowych technologiach - 38S/O
- Fiksacje, stereotypie, rutyna, tiki – rola w funkcjonowaniu osób neuroróżnorodnych - 33S/O
- Internet w rewalidacji - 37S/O
- Jak mówić o żałobie w czasach pandemii? – perspektywa osób neurotypowych i nieneurotypowych - 4S/O
- Multimedia w pracy z uczniem z autyzmem na I etapie edukacyjnym. Wskazówki dla uczniów i nauczycieli - 30S/O/I
- Multimedia w pracy z uczniem z autyzmem na III etapie edukacyjnym. Wskazówki dla uczniów i nauczycieli - 30S/O/III
- Poznaj dziewczynę z autyzmem – seminarium wprowadzające - 21S/O/II