Wspomagające i alternatywne metody komunikacji we wspieraniu rozwoju i funkcjonowania osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi
- potrzeby i możliwości komunikacyjne różnych grup użytkowników AAC,
- kształtowanie zachowań komunikacyjnych w oparciu o teorię społecznego uczenia się Alberta Bandury.
- rozpoznawać potrzeby i możliwości komunikacyjne różnych grup użytkowników AAC,
- dobierać słownictwo do osobistych pomocy komunikacyjnych,
- kształtować zachowania komunikacyjne w oparciu o teorię społecznego uczenia się Alberta Bandury.
Kontakt z koordynatorami:
Aleksandra Boruta-Król
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 138
e-mail:
dr inż. Sebastian Koczy
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 137
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
Logowanie się na szkolenie online na platformie Clickmeeting
Na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia zostanie wysłany link do logowania na szkolenie (najpóźniej w dniu szkolenia), proszę o sprawdzenia wpisanego adresu, na nieprawidłowo podany adres nie dotrze link na szkolenie!
Prosimy o dołączenie do szkolenia najpóźniej na 5 minut przed planowanym spotkaniem.
W przypadku wylogowania przez system, prosimy o ponowienie próby.
Obecność na szkoleniu jest potwierdzana na podstawie czasu, jaki spędzają Państwo jako zalogowani na szkoleniu, warunkiem zaliczenia obecności jest zarejestrowanie obecności przez co najmniej 90% czasu trwania szkolenia.
Po spełnieniu warunku obecności i ewentualnych, dodatkowych warunków określonych przez Prowadzącego, zarejestrowaniu wpłaty, jeżeli jest przewidziana, zostaje wystawione elektroniczne zaświadczenie o udziale i wysłane do 2 dni roboczych na adres e-mail, którym posługiwali się Państwo podając go w karcie zgłoszenia i logując na szkolenie.
O prowadzącym:

Andrzej Cwaliński
Terapeuta AAC, oligofrenopedagog, tyflopedagog, nauczyciel informatyk, doradca metodyczny ds. kształcenia specjalnego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.
Edukator, m.in. w zakresie wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC), m.in. w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN w Warszawie, trener MÓWika, oraz prowadzący zajęcia na kwalifikacyjnych studiach podyplomowych Porozumiewanie się osób niemówiących w praktyce terapeutycznej – alternatywne metody komunikacji z przedmiotu AAC w autyzmie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.