Mógoki - jak pracować z dziećmi nad wytrwałością
Alarmujący wynik badania PISA z 2022 roku! W zakresie wytrwałości polscy uczniowie uzyskali najgorszy wynik wśród wszystkich badanych krajów...
Zacznijmy od najmłodszych!
Opracowaliśmy w Metisie nowatorski program DLA DZIECI Z KLAS I-III.
Uczestnicy otrzymują: edukacyjna bajkę + skrypt z ćwiczeniami. W ramach szkolenia proponujemy konkretne interwencje budujące motywację dzieci do podejmowania wysiłków, ich odporność na porażki i nastawienie na rozwój. Odpowiadamy na pytanie Jak stać się jeszcze bardziej efektywnym i twórczym asystentem rozwoju dzieci.
- wprowadzenie pojęcia nastawienie,
- doświadczenia własne, autodiagnoza nastawienia,
- nastawienie rozwojowe i sposoby budowania wytrwałości u dzieci,
- przegląd badań z zakresu psychologii motywacji oraz neuroplastyczności mózgu,
- tworzenie informacji zwrotnych kształtujących nastawienie rozwojowe,
- konstruowanie rozwiązań w zakresie promowania i kształtowania nastawienia rozwojowego w szkole,
- elementy treningu wytrwałości (w oparciu o scenariusze zajęć z dziećmi),
- współpraca z rodzicami,
- moja wizja implementacji programu w macierzystej placówce.
- zapoznanie uczestników z najnowszymi badaniami z zakresu psychologii motywowania i neuroplastyczności,
- dostarczenie narzędzi i strategii kształtujących wytrwałość i gotowość do podejmowania wyzwań u uczniów w postaci programu "Jak pracować z dziećmi nad wytrwałością".
Rekrutacja zakończona.
Cena szkolenia obejmuje koszt koszt książek: "Mógoki. O tym, że warto być wytrwałym" i "Inspiratorium Jak pracować z dziećmi nad wytrwałością" i innych materiałów szkoleniowych.
Kontakt z koordynatorem:
Krystyna Szczęsna-Witkowska
tel.: 32 209 53 12 lub 14 wew. 124
e-mail:
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzących:
Krystyna Szczęsna-Witkowska – nauczyciel-konsultant
Psychologia – UŚ, Coaching – efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), kurs Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (PSR) nową metodą w systemach opieki społecznej i edukacji w Polsce – uprawnienia trenera upowszechniającego Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach. Nauczyciel dyplomowany.
Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli z tematów: kursy podstawowe i zaawansowane w zakresie Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach, coaching Skoncentrowany na Rozwiązaniach, spójność zespołu nauczycielskiego, interwencja kryzysowa na terenie szkół i placówek, profilaktyka wypalenia zawodowego, kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki agresji, pomoc dzieciom i młodzieży w obliczu kryzysu rozwodowego, Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla nauczycieli, treningi w zakresie Projektu Heroicznej Wyobraźni prof. P. Zimbardo; trenerka programu "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"; współautorka programu "Mógoki. Jak pracować z dziećmi nad wytrwałością".
dr. n. hum. Agnieszka Leszcz-Krysiak
Dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Uniwersytet Opolski), nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog, trener Międzynarodowego Programu Zdrowia Psychicznego Przyjaciele Zippiego i Systemu Edukacji Przez Ruch D. Dziamskiej, współtworzy Śląską Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, autorka ponad 30 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym, rodzaj prowadzonych zajęć: edukacja dziecka w wieku wczesnoszkolnym, kształtowanie kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci. Posiadam bogate doświadczenie zawodowe zdobyte między innymi w pracy w domu małego dziecka, która ukształtowało moje rozumienie dzieciństwa. Moją pasją jest jazda na rowerze, taniec i psychologia. Fascynuje mnie świat emocji i uczuć oraz umysł i jego możliwości.
Zobacz także:
- Gry i zabawy przeciwko agresji w przedszkolu i szkole - 109W/O/2
- Jak skutecznie wykorzystać narzędzia cyfrowe z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w pracy z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) - 12K/W/IV
- Kamishibai – teatr ilustracji. Jak zamienić seans głośnego czytania w niezapomnianą chwilę pełną magii... - 142W/O/2
- Notowanie graficzne. Szkicnotki w pracy nauczyciela - 121W/2
- Pokaż mi swoje emocje – zabawy w przedszkolu i klasach młodszych - 55W/O/2
- Tworzenie własnych narzędzi oraz pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych w pracy z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) - 12K/W/V
- Zaciekawić i zaangażować – wykorzystanie pudełka zagadek na lekcji - 13W/3