Jak skutecznie wykorzystać narzędzia i pomoce dydaktyczne rozwijające percepcję wzrokową oraz koordynacje wzrokowo-ruchową w pracy z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (SPE)
- zastosowanie i wykorzystanie technik oraz metod pracy z uczniem o SPE na zajęciach dodatkowych, specjalistycznych,
- modelowe, praktyczne i sprawdzone rozwiązania w pracy z uczniem,
- projektowanie innowacyjnych rozwiązań,
- specyfika pracy nauczyciela prowadzącego zajęcia z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- doskonalenie umiejętności nauczycieli w tym specjalistów, w zakresie wykorzystania różnych metod w pracy ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (SPE),
- rozpoznawanie potrzeb, możliwości i ograniczeń w/w uczniów,
- rozwijanie umiejętności pracy z uczniem w zależności od typu niepełnosprawności lub zaburzeń.
Brak wolnych miejsc. Proszę o kontakt e-mailowy z koordynatorem.
Adresy e-mail:
lub
Warunki uczestnictwa
O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przesłanie zgłoszenia online.
O prowadzących:
Jolanta Niewińska – nauczyciel-konsultant
Pedagog społeczno-opiekuńczy, doradca zawodowy – praktyk z doświadczeniem prowadzenia Szkolnego Ośrodka Kariery dla gimnazjalistów oraz licealistów, absolwentka studiów podyplomowych Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, posiadająca również kwalifikacje terapeuty pedagogicznego, oligofrenopedagoga oraz terapeuty integracji sensorycznej.
Posiada doświadczenie pracy na stanowisku doradcy zawodowego, pedagoga szkolnego oraz nauczyciela współorganizującego proces kształcenia. Wspiera nauczycieli i specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia działań z zakresu profilaktyki uniwersalnej i programów promocji zdrowia psychicznego.
Aleksandra Boruta-Król – nauczyciel-konsultant
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza – UŚ, Oligofrenopedagogika (studia podyplomowe) WSNoZ, Wczesne i całożyciowe wspomaganie rozwoju i edukacji uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera (studia podyplomowe) WSNoZ, Pedagogika szkolna – diagnoza i terapia pedagogiczna w pracy pedagoga szkolnego (studia podyplomowe) UŚ, Organizacja i zarządzanie oświatą – kurs kwalifikacyjny WOM Rybnik.
Posiada 23 letnie doświadczenie w pracy pedagoga szkolnego, oraz pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w różnych typach szkół. Wspiera nauczycieli i wychowawców w prowadzeniu działań z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, szeroko rozumianej profilaktyki oraz kształcenia specjalnego uczniów w szkole.
Szkolenia w obszarach: pomoc psychologiczno-pedagogiczna, aspekty prawne prowadzenia dokumentacji z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego uczniów (IPET, WOPFU) dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów, wsparcie pedagogów i psychologów w sprawach związanych z ich pracą.
Zobacz także:
- Gry i zabawy przeciwko agresji w przedszkolu i szkole - 109W/O
- Jak skutecznie wykorzystać narzędzia i pomoce dydaktyczne rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne w pracy z uczniem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) - 12K/W/II
- KARTY GRABOWSKIEGO. Praktyczne aspekty wykorzystania kart jako innowacyjnej metody nauczania matematyki w szkole podstawowej - 4WD
- Mógoki – jak pracować z dziećmi nad wytrwałością - 52D
- Strefa wsparcia wychowawcy - 12K/D/I
- Zabawy rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecka przedszkolnego i wczesnoszkolnego - 66W