FALOCHRON na rzecz młodzieży województwa śląskiego. Profilaktyka zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży
O prowadzącym:
Magdalena Wieczorek
Polonistka – filologia polska – UŚ, Psychokorekcja zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży; Resocjalizacja UŚ, Coaching - efektywne wsparcie nowoczesnego zarządzania w oświacie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen J. Ziętka w Katowicach (studia podyplomowe), organizacja i zarządzanie oświatą (kurs kwalifikacyjny). Nauczyciel dyplomowany, wieloletni pedagog szkolny.
Aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, na rzecz wychowania i profilaktyki – z doradcami metodycznymi, pedagogami i psychologami szkolnymi uczniów zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jest trenerem Programu Golden Five (Złota Piątka) i autorką projektu FALOCHRON na rzecz młodzieży województwa śląskiego. Profilaktyka zachowań ryzykownych młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie śląskim.
Współpracuje z nauczycielami w zakresie wspierania w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, wspomaga szkoły w rozwoju, prowadzi sieci współpracy i doskonalenia nauczycieli. Szkolenia w obszarach: trudne zachowania ucznia, budowanie strategii wychowawczych i korygujących, metoda dramy, dyscyplina, wagary, współpraca z rodzicami, zagrożenia cywilizacyjne.
Zobacz także:
- Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla Nauczycieli. Agresja w szkole – na co mamy wpływ? - 15S/I
- Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla Nauczycieli. Agresja w szkole – na co mamy wpływ? - 15S/II
- Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla Nauczycieli. Agresja w szkole – na co mamy wpływ? - 15S/III
- Filmowa Akademia Pomocy Psychologicznej dla Nauczycieli. Agresja w szkole – na co mamy wpływ? - 15S/IV
- I Śląska Konferencja "Kryzys suicydalny – od prewencji do interwencji" - 21K